Yaşam

Barbaros Hayreddin: Ferman Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu! Dizi ne zaman yayınlanacak?

Barbaros Hayreddin: Padişah Fermanı TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 2023 yılına damgasını vurması beklenen dizi ne zaman yayınlanacak? Gösterinin konusu nedir? İşte diziyle ilgili tüm detaylar.

Barbaros Hayreddin: Ferman ne zaman başlıyor?

Güçlü oyuncu kadrosu ve yönetmen koltuğunda Berat Özdoğan’ın yer aldığı dikkatleri üzerine çeken yeni dizinin yayın tarihi belli oldu. Barbaros Hayrettin: Ferman serisinin ilk bölümü 23 Aralık Cumagün yayınlanacaktır.

Dizinin başrol oyuncusu Tolgahan Sayışman’dır.

Birçok diziden aşina olduğumuz ekranların sevilen yüzü haline gelen oyuncular da var.

Sezonun başarılı bir yapımı olacağı düşünülen dizi, daha ilk bölüm yayınlanmadan izleyicilerin ilgisini çekmişe benziyor. Ayrıca dizinin fragmanını izleyenleri heyecanlı dakikalar bekliyor. Dizinin şu ana kadar iki tanıtım görseli bulunuyor.

TRT 1 tarihi yapımlarına bir yenisini ekliyor. Barbaros Hayreddin: Padişah Fermanı dizisi, Barbaros serisinin devamı niteliğinde olacak.

Yayınlanacak yeni dizide Amiral Barbaros Hayreddin Paşa’nın hayatı anlatılacak. Barbaros Hayreddin Paşa, tarihte Hızır Reis olarak da bilinir. Tarihte önemli bir yere sahip olan Hayreddin Paşa, Osmanlı Devleti’nin ilk kaptan paşası ve kaptanıdır.

Barbaros Hayreddin Paşa kimdir?

Barbaros Hayrettin Paşa, Osmanlı’nın denizdeki başarılarında kritik rol oynamıştır. Bilhassa Akdeniz sularında Osmanlı hakimiyetinde büyük paya sahipti. Bu başarıları sayesinde bugün bile en değerli denizcilerden biri olarak anılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu