Haber

ÇOMÜ Rektörü İşbirliği Toplantısında Muhtarlarla Buluştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Lapseki’de düzenlenen “Yerel ve Merkezi Olmayan Yönetimler İşbirliği Toplantısı”nda ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Lapseki Muhtarlar Derneği’nde düzenlenen toplantıya Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve ÇOMÜ Lapseki Meslek Yüksekokulu Müdürü Engin Gür, İl Genel Meclis üyesi Halil Özer ve İlçe Özel İdare Müdürü Aydın Şafak Kılıçaslan katıldı.

Üniversite ve yerel yönetim iş birliğine ilişkin proje konularının görüşüldüğü toplantıda, talepler doğrultusunda kadın istihdamı, yeterli tarım uygulamaları, katma değeri yüksek işlerin üretilmesi, dijital pazarlama ve turizm gibi konular ele alındı. Muhtarların görev yaptığı bölgelerin ihtiyaçları.

Belirlenecek konularda hazırlanacak AB projeleri, Erasmus+ projeleri ve bu kapsamda yararlanılacak fonların da anlatıldığı toplantının sonunda Lapseki Muhtarlar Derneği Lideri Mehti Arıcı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu’na katılımından dolayı plaket takdim edildi.

sogutluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu